Blog

اقامت در ژاپن به چه صورت است و چه شرایطی دارد؟

by سفر به ژاپن in آوریل 28, 2018

اقامت در ژاپن به چه صورت است و چه شرایطی دارد؟ را در سایت ژاپن بخوانید و اطلاعات کاملی از مراحل گرفتن ویزای ژاپن به دست بیاورید.

مهاجرت به ژاپن می تواند یک فرآیند ساده باشد اما تبدیل شدن به اقامت دائم تقریبا غیر ممکن است و تمامی این موارد پروسه طولانی و سختی را در پی دارد. اگر شخص متقاضی برای تبدیل اقامت دائم بخواهد اقدام کند باید بتواند ثابت کند که اقامت داشتن وی به نفع ژاپن است. در این صورت مقامات مهاجرتی پس از تحقیق کامل در این باره  به شخص متقاضی  اجازه اقامت دائم می دهند.
راه دیگر میتواند این باشد که همسر یا فرزند ژاپنی ضامن  شخص متقاضی شوند. ژاپن همچنین اجازه می دهد تا بسیاری از مهاجرت ها از طریق کار توسط کارفرما با قرارداد استخدام برای اقامت دائم اقدام نمایند.

سه مرحله مقدماتی تابعیت عبارتند از:

مرحله اول: تمام اسناد و مدارک مورد نیاز را جمع آوری کرده و بعد از کامل کردن و آماده سازی اسناد آن را به وزارت دادگستری ارسال میکنید.
مرحله دوم: تمامی مدارک و اسناد ارائه شده به دادگستری طی پروسه کاری بررسی میشود وبعداز یک الی دو ماه مصاحبه شفاهی یا کتبی انجام میگیرد.
مرحله سوم: بعد از مثبت بودن جواب مدارک ، وزارت دادگستری تمام اسناد و مدارک را به توکیو میفرستد و تمام مدارک را با کوچکترین تغییر مورد بررسی قرار میدهند.

اخذ ویزای کاری ژاپن

شما باید برای گرفتن ویزای کار ژاپن یک دعوت نامه کاری از کارفرما در کشور ژاپن  دریافت کنید. ویزای کار سه ساله است. با داشتن ویزای کار میتوانید تا سه سال و تا زمانیکه در ژاپن زندگی میکنید ویزا را تمدید کنید. قانون کار در ژاپن بسیار سخت و جدی است تا حدی که کار کردن کارکنان در ژاپن تا 60 ساعت در هفته غیر معمول نیست.

اقامت در ژاپن به چه صورت است و چه شرایطی دارد؟

اقامت در ژاپن به چه صورت است و چه شرایطی دارد؟

اخذ ویزای تحصیلی در ژاپن

برای اخذ ویزای تحصیلی در دانشگاه ژاپن و به نوعب مهاجرت تحصیلی به ژاپن شما نیاز به یک نامه پذیرش از یک دانشگاه  در ژاپن دارید. برای اخذ ویزای تحصیلی باید به اندازه کافی در حساب بانکی خود یا پدر و مادر متقاضی موجودی باشد. این پول جهت حمایت برای مدت یک سال در موارد اضطراری و برای هزینه های تحصیل خواهد بود. درخواست یک گواهی نامه از واجد شرایط بودن از وزارت دادگستری مورد نیاز است. پس از قبول مدارک وزارت دادگستری گواهی دانشگاه را به شما ارسال میکند. به محض ورود به ژاپن  شما با نشان دادن گواهینامه پذیرش به کنسولگری ژاپن برای دریافت ویزای دانشجویی به مدت یک سال اقدام میکنید.

اخذ ویزای ژاپن از طریق ازدواج

سن ازدواج در ژاپن برای مردان ۱۸سال و برای زنان ۱۶ سالگی است. شرایط لازم برای ازدواج در هر کشور متفاوت است برای افرادی که در ژاپن  قصد ازدواج دارند و سن انها زیر ۲۰ سال هست نیاز به اجازه ی پدر و مادر دارند. برای ازدواج قانونی در ژاپن حتی اگر یک یا هر دو طرفین شهروندان ژاپنی نباشید میتوانید اقدام کنید. اگر در ژاپن قصد ازدواج دارید باید مدارکی که مورد نیاز است را ارائه دهید برای ثبت ازدواج شما باید به سفارت و یا کنسولگری کشور خود مراجعه کرده و مدارک خود را ارائه دهید. برای ثبت ازدواج شما نیاز به پر کردن یک فرم ثبت نام ازدواج دارید. ثبت ازدواج در ژاپن نیاز به دو شاهد دارد. زمانی که شما به طور قانونی ازدواج کنید، با ارائه گواهی اعلان ازدواج، شما واجد شرایط برای ویزای ازدواج هستید.

 

شما میتوانید سوالات خودرا از کارشناسان ما در سایت ژاپن بپرسید.

Leave a Reply