Blog

معروف ترین غذاهای ژاپن

by سفر به ژاپن in ژوئن 30, 2018

امروز در سایت ژاپن به معرفی معروف ترین غذاهای ژاپنی می پردازیم.

ژاپن کشوری است مملو از مردمانی با فرهنگ های جالب و گوناگون، که گاهی ما را حیرت زده می کنند. ژاپن کشوری با جاذبه های گردشگری فراوان است . یکی از فرهنگ های بسیار جالب و خاص آن ها روش و آداب و رسوم خاص غذاها و نوع طبخ عجیب و غریبشان می باشد که در سراسر دنیا زبانزد است. تا قبل از این همه ژاپن را با غذاهایی مثل سوشی، سوکیاکی و تمپورا می شناختند. اما امروز آشپزی ژاپنی در سراسر دنیا برای خود اسم و رسمی دارد. در ژاپن برای هر موضوعی بسیار اهمیت قائل می شوند و آداب و رسوم را در همه روند زندگی خود  به طور کامل اجرا می کنند. در این کشور رویایی به غذا و سلامت آن اهمیت زیادی می دهند. در سفر به ژاپن هر زمانی از روز که تلویزیون ژاپن را روشن کنید، حداقل آموزش چند نوع غذا به چشمتان می‌خورد. غذاهای ژاپنی عطرهای بسیار مختلفی دارند و برای انتخاب، گزینه‌های بسیار زیادی دارید. بخش خوب غذا در ژاپن آن است که تقریباً می‌توانید در هر جایی از آن لذت ببرید. چه در یک رستوران مجلل باشید یا تنها یک بسته ناهار از یک فروشگاه بخرید و آن را در ساحل صرف کنید، می‌توانید از یک موضوع مطمئن باشید که شما یک تجربه هیجان‌انگیز در رابطه با غذا خواهید داشت. زمانی که یک منوی غذا روبه ‌رویتان قرار می‌گیرد از میان آن همه تنوع انتخاب یک غذا برایتان خیلی سخت خواهد بود. غذای ژاپنی به طرز غیر قابل تصوری لذیذ و خوش طعم است. این مزه خوب و عالی تا حدی است که خود مردم ژاپن عمیقاً غرق و مجذوب آشپزی‌شان هستند.

بعضی از نقاط جهان آن قدر اماکن دیدنی طبیعی و دست ساز دارند که هرچه هم به آن ها بپردازیم باز هم کم است، شاید بارها و بارها به این مناطق سفر کرده باشیم اما باز هم چیزی از دیدمان جا مانده باشد. ژاپن یکی از همین کشورها است که به دلایل گوناگون مانند تجارت، طبیعت گردی، اماکن تاریخی و آداب و سنن خاصشان بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است و سالانه گردشگران  زیادی  به این کشور سفر می کنند. از جالب ترین نکاتی که درباره ی ژاپن همیشه خاص بوده و همه را کنجکاو می کند، غذاها و آداب غذا خوردن آنهاست که با اکثر نقاط جهان فرق دارد. در این مطلب می خواهیم برخی از خوشمزه ترین غذاهای ژاپنی را به شما معرفی کنیم که در طول اقامت خود در این کشور باید آنها را بچشید.

 

سوشی  sushi

بدون شک سوشی یکی از بزرگ ترین ابداعات ژاپن به فرهنگ غذایی جهان است. در این غذا شادابی و تازگی مواد غذایی و هنر آشپز حرف اول را می زند. سوشی در عین سادگی طعم خاصی دارد و اگر از خوردن ماهی خام لذت می برید طعم این غذا شما را شگفت زده خواهد کرد. سوشی در ژاپن غذای ارزانی نیست و جزو خوراک های لوکس محسوب می شود. برای تهیه سوشی از ماهی خام و برنج با طعمی تند و تیز که فشره می شود و میان جلبک پیچیده می شود استفاده می کنند که درست کردن آن نیاز به مهارت در آشپزی ژاپنی دارد.

 

تمپورا Tempura

تمپورا اواسط قرن ۱۶ از پرتغال به ژاپن وارد شد، اما ژاپنی ها مثل همیشه طعم و رنگی جداب وتازه به آن بخشیدند. ماده ی اصلی این غذا میگو است اما برخی مواقع با ماهی هم پخته می شود. چاشنی این مواد مارچوبه است . طبق رسم ورسوم ازمیگوهای بزرگ در این غذا استفاده می کنند و و ژاپنی ها اعتقاد دارند میگو ها فقط با یک ضربه ی چاقو باید بریده شوند تا خوب از آب در آیند.

معروف ترین غذاهای ژاپن

معروف ترین غذاهای ژاپن

اونیگیری  Onigiri

 

اونیگیری توپ های برنجی هستند که بیشتر مواقع به صورت مثلث درست می شوند و آن را با چای هم می خورند، در ژاپن در هر فروشگاه مواد غذایی می توانید این غذا را پیدا کنید، این غذا را به عنوان میان وعده استفاده می کنند. مواد اصلی این غذا برنج، گوشت گاو، سبزی های ترش و تند و سس مایونز می باشد. یکی از نکاتی که در این غذا حائز اهمیت می باشد استفاده از برنج ژاپنی است. اونیگیری یک غذای محبوب اپنی است که در هر فصلی میتوانند مواد مورد استفاده آن را تغییر دهند. مثلا در پاییز از قارچ و در بهار از بامبو برای تهی آن استفاده می کنند.

رامن Ramen

رامن یک نوع سوپ پر رشته است که همیشه در فیلم ها میبینیم که سعی می کنند با دو چوب بخورند. رامن غذایی مقوی است و در آن از گوشت و چربی هم استفاده می شود، به همین دلیل خوراکی سنگین می باشد و به عنوان یک وعده غذای اصلی میتوانید از آن استفاده کنید. رشته ای که در این غذا استفاده می کنند خاص است و باید از فروشگاه های مخصوص خریداری شوند، از مواد دیگری که این خوراک را خوش طعم می کند ماهی و گوشت غوطه ور در آب است.

 

واگیو  Wagyu

 

اصلی ترین ماده ی این غذا گوشت گاو است، واگیو خوراکی بسیار لذیذ و مخصوص ژاپن می باشد. در این غذا گوشت گاو را خوب می کوبند و شبیه به استیک است که نازک شده اما رگه های چربی باید روی گوشت دیده شود. واگیو یکی از پرگوشت ترین غذاهای اپن محسوب می شود.

 

توچی سوبا  Teuchi soba

در فروشگاه های ژاپن نودل های سیاه و خوشمزه ای وجود دارد که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. توچی سوبا با استفاده از همین نودل های سیاه تهیه میشود. این غذا آن قدر عطر و طعم ویژه ای دارد که وسوسه می شوید  که باز هم آن را سفارش دهید. این غذا با دور چین گیاهان معطر و سس کنجد سرو می شود.

معروف ترین غذاهای ژاپن

معروف ترین غذاهای ژاپن

تونکاتسو Tonkatsu

ماده ی اصلی تونکاتسو گوشت است که در پودر سوخاری یا نان سوخاری سرخ می شود تا کاملا طلائی شود، غذایی شبیه به ناگت اما بسیار خوش طعم تر. تونکاتسو اغلب با کلم رنده شده سرو می شود و آن را با یک نوع  سس تند و شیرین سرو می کنند. شما می توانید این غذا را با برنج  نیز سفارش دهید.

 

چیراشی دان Chirashi don

برای تهیه چیراشی دان نیز از ماهی خام استفاده می شود. اما نسبت به سوشی کمتر شناخته شده است، در این غذا از یک نوع ماهی خاص استفاده می کنند و خاویار و ماهی قزا آلا را هم در غذا می ریزند، تخم هایی ریز و قرمز رنگ که مانند یاقوت هایی قرمز رنگ می درخشند. ماهی و خاویار در این غذا با انواع سبزیجات و ترشی مخلوط می شوند وبا اضافه کردن  سس سویا بسیار خوش طعم تر می شود. این غذا شبیه به آبگوشت سرو می شود که بسیار خوشرنگ و تازه است.

 

آشنایی با آداب غذایی ژاپن

 

ژاپنی ها درهمه موارد زندگی از ساخت و اختراع لوازم تکنولوژی تا  غذا پختن و خوردن آن  وسواس زیادی دارند. آداب غذا خوردن در ژاپن  بسیار کهن است . مردمان ژاپن آداب اجدادشان را رعایت می کنند، آن ها قبل از غذا خوردن دعا می کنند و بعد شروع به خوردن می نمایند و در پایان هم عبارتی را به کار می برند که به معنای سپاس گذاری از میزبان است.  آداب ژاپنی شما را سر سفره کاملا ملزوم می دارد که کاملا ظرفتان را تمیز کنید، در غیر این صورت به دور از ادب و نزاکت رفتار کرده اید و باید حواستان هم باشد که با دهان باز غذا نخورید یا صحبت نکنید. در ژاپن وقتی که غذا در کاسه سرو می شود باید کاسه را نزدیک دهان ببرند و به آرامی از آن بخورند طوری که صدایی ایجاد نکند. برای خوردن غذاهای جامد هم باید از چوب های ژاپنی استفاده شود که البته در حال حاضر و با گذشت زمان قاشق هم در بسیاری از رستوران ها پیدا می شود. موادی که بیشتر در غذاهای آن ها استفاده می شود برنج، لوبیا سبز، ماهی و میگو می باشد که قدمتی چند هزار ساله در وعده های غذایی ژاپن داشته است. اگردر حال راه رفتن غذا میل کنید  این کار یک بی احترامی بزرگ محسوب می شود و یک نوع توهین و جسارت است.

 

شما میتوانید سوالات خود را از کارشناسان ما در سایت ژاپن بپرسید.

Leave a Reply