Blog

جاذبه های گردشگری ژاپن

by سفر به ژاپن in می 13, 2018

جاذبه های گردشگری ژاپن را در سایت ژاپن بخوانید.

ژاپن کشوری کوچک و جزیره‌ای است. ژاپن به معنی سرزمین آفتاب است و گاهی نیز با همین نام شناخته می‌شود. ژاپن با اینکه وسعت کمی که دارد، پیشرفت‌های شگرفی در زمینه‌ی فناوری طی سال‌های اخیر داشته است.

توکیو

توکیو، پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر ژاپن است. توکیو یک کلان‌شهر با ویژگی‌های بسیار منحصربه‌فرد و خاص است. معماری توکیو، به دلیل وقوع زلزله‌های گاه و بی‌گاه، ترکیبی از سبک معاصر و نوین است.  ۳۶ درصد از زمین‌های آن را پارک‌های ملی تشکیل می‌دهند. برخی از پارک‌های معروف توکیو عبارت هستند از: فوجی هاکون ایزو، اوگاساوارا و چی‌چی‌بو تاما کای. ترکیبی از بهترین رستوران‌ها، کافه‌ها، معابد و مکان‌های دیدنی در توکیو وجود دارد که این شهر را به مکانی ایده‌آل برای گردشگران تبدیل می‌کند.شما در سفر به ژاپن و رفتن به توکیو تجربه های خوبی به دست خواهید آورد.

کیوتو

کیوتو در بخش مرکزی جزیره‌ی هونشوی ژاپن قرار گرفته است. کیوتو به مدت ۱۰۰۰ سال، پایتخت ژاپن بوده است. کیوتو با عنوان «پایتخت هزار ساله» نیز شناخته می‌شود. کیوتو با در اختیار داشتن ۴۰۰ زیارتگاه مذهبی و ۱۶۰۰ معبد، کاخ و بناهای تاریخی متعدد، مقصد خوبی برای گردشگران است. کیوتو به عنوان حفاظت شده‌ترین شهر ژاپن شناخته شده است. برخی از معابد معروف این شهر عبارت هستند از: کیومیزو که معبدی چوبی دارای ستون و واقع در دامنه‌ی کوه است؛ کینکاکو جی که یک معبد سلطنتی طلایی است؛ گینکاکو جی که یک معبد سلطنتی نقره‌ای است و ریوآن که یک باغ سنگی است.  این شهر همچنین برای برگزاری جشنواره‌ی گیون ماتسوری در جولای، از شهرت بالایی برخوردار است.

تاکایاما

تاکایاما در استان گیفوی ژاپن  است. . وجود نجاران ماهر و زبردست موجب شهرت این شهر شده . شهر تاکایاما به دلیل جدایی‌اش از ژاپن و ارتفاع بالایی که دارد، فرهنگ خود را طی یک دوره‌ی ۳۰۰ ساله ساخته است. تاکایاما به عنوان شهری آرام شناخته شده است. گردشگران برای دوری از محیط پر سر و صدای شهر خود و نیز کسب آرامش، به تاکایاما می‌آیند. تاکایاما شبیه به یک شهر قدیمی است. از جمله مکان‌های دیدنی این شهر می‌توان به «کوه نوریکورا»، «روستای هیدا میزوکو»، «موزه‌ی تاکایاما شی کیودو کان»، «معبد هیدا کوکوبونجی» و «معبد توشوگو» اشاره کرد.

کاماکورا

کاماکورا شهری در فاصله‌ی ۵۰ کیلومتری توکیو است این شهر بخشی از استان کاناگاوای ژاپن محسوب می‌شود. مجسمه‌ی برنزی بودا نیز در این شهر قرار دارد که بسیار مشهور است. کاماکورا در کتاب‌های تاریخی ژاپن، پایتخت غیررسمی این کشور بوده است. کاماکورا چندین معبد تاریخی مهم دارد که سالانه گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می‌کند. . معبدی که مجسمه‌ی بزرگ بودا در آن قرار داشت، توسط سونامی  تخریب شد و از آن زمان تا کنون، این مجسمه در محیط بیرون نگهداری می‌شود. معماری شهر کاماکورا نیز در نوع خود بی‌نظیر است و جزء جاذبه های گردشگری این شهر میباشد. از دیگر مکان‌های دیدنی این شهر می‌توان به «گذرگاه آساینا»، «معبد آنکوکوران جی»، «معبد انگاکو جی»، «معبد هیس درا» و «موزه‌ی ادبی کاماکورا» اشاره کرد.

نارا

نارا واقع در ناحیه کانسای ژاپن است. این شهر زمانی پایتخت ژاپن بود. معابد، کاخ سلطنتی و پارک‌های این شهر، نزد گردشگران از محبوبیت بالایی برخوردار است. از دیگر جاذبه‌های گردشگری نارا می‌توان به وجود گوزن در این شهر اشاره کرد که به اعتقاد مردم، موجوداتی بهشتی و نیز حافظ شهر و کشور هستند. گوزن‌ها در سطح شهر و «پارک نارا» آزادانه به گشت و گذار می‌پردازند.مکان‌های یادبود نارای باستان، متشکل از ۸ معبد، مخروبه و زیارتگاه است که عبارت هستند از: سایدای جی، تودای جی، گانگو جی، توشودای جی، کاسوگا، کوفوکو جی، یاکوشی جی و کاخ هیجو. همچنین جنگل باستانی کاسوگایامای شهر نارا در فهرست میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده است.

جاذبه های گردشگری ژاپن

جاذبه های گردشگری ژاپن

جزیره ایشیگاکی

ایشیگاکی، جزیره‌ای واقع در بخش‌های غربی اوکیناوا هونتو است. این جزیره دومین جزیره‌ی بزرگ مجمع‌الجزایر یایاما در ژاپن است که قطب تجاری و حمل و نقل یایاما محسوب می‌شود. همچنین بزرگترین فرودگاه یایاما نیز در ایشیگاکی واقع شده است. فرهنگ مردم جزیره‌ی ایشیگاکی به دلیل موقعیت جغرافیایی آن، از  ژاپن و تایوان تأثیر گرفته است. برای گردشگران ژاپن سواحل ایشیگاکی بسیار زیبا و دیدنی است. همچنین برای رفتن به دیگر جزایر یایاما، بایستی از ایشیگاکی عبور کنید. آب‌های ساحلی این جزیره بسیار شفاف و زلال بوده و برای ورزش‌های مانند موج‌سواری با کایت، موج‌سواری و غواصی بسیار مناسب است.

نیکو

نیکو شهری کوچک واقع در نواحی شمالی کانتوی ژاپن است. نیکو سومین شهر بزرگ ژاپن به شمار می‌رود. نیکو  به دلیل داشتن معابد و زیارتگاه‌های مذهبی معروفش یک شهر گردشگری بسیار پرطرفدار است.  مکان‌های دیدنی مانند «آبشارهای کیگان»، «دریاچه‌ی چوزنجی» و «باغ گیاه‌شناسی نیکو» از دیگر جاذبه‌های گردشگری این شهر هستند. این شهر یکی از منابع تولید برق هیدروالکتریکی ژاپن محسوب می‌شود. بازدید از «خیابان سرو نیکو» «مجسمه‌ی سه میمون خردمند» و «سرزمین عجایب نیکو» نیز خالی از لطف نخواهد بود.

هیروشیما

هیروشیما بخشی از بزرگترین جزیره‌ی ژاپن، یعنی هونشو است. معنی لغوی هیروشیما، «جزیره‌ی وسیع» است. هیروشیما موزه‌های زیادی دارد اما دیدنی‌ترین مکان‌های این شهر، «موزه‌ی یادبود هیروشیما» و «پارک یادبود هیروشیما» هستند. همه ساله، انسان‌های بسیاری  از سراسر دنیا در ۶ آگوست که روز حمله‌ی آمریکا به هیروشیما است، برای شرکت در «مراسم یادبود هیروشیما» به این شهر می‌آیند. «قلعه‌ی هیروشیما» و «باغ غرق شده» نیز از دیگر جاذبه‌های گردشگری این شهر هستند.

کوه کویا

کوه کویا، مکانی واقع در استان واکایاما در بخش‌های جنوبی اوساکا است. کویا یکی از مراکز مهم فرقه‌ی «شینگو» مذهب بودایی در ژاپن محسوب می‌شود. دلیل انتخاب کویا به عنوان محل سکونت، شباهت اراضی آن به نیلوفر آبی است. در واقع، صومعه‌ای که در این مکان وجود دارد، شهر کویا را به وجود آورده است که دارای یک دانشگاه با علوم مذهبی است. در کویا ۱۲۰ معبد وجود دارد که مکانی برای استراحت زائرین آن محسوب می‌شود. سفر به شهر کویا، سفری مذهبی تلقی می‌شود که دارای معابد متعدد است.

کانازاوا

کانازاوا مرکز استان ایشیکاوا در ژاپن است. کانازاوا به معنی «مرداب طلا» است. این شهر دارای یک قلعه در مرکز میباشد.   کانازاوا تنها شهر ژاپنی بود که تحت حملات نیروی هوایی ارتش آمریکا قرار نگرفت و میراث معماری‌اش سالم ماند. از جمله مکان‌های دیدنی این شهر باغ کینروکو است. کینروکو یکی از سه باغ بزرگ ژاپن است که دارای گونه‌های مختلفی از درختان، گل‌ها و آبشارها است.  قلعه‌ی کانازاوا که درب پشتی آن، رو به باغ کینروکو باز می‌شود یکی دیگر از مراکز دیدنی این شهر است. معبد میوروجی که دارای معماری سنتی، راه‌ها و درهای مخفی جالب است نیز از جمله مکان‌های بسیار شگفت‌انگیز کانازاوا است . همچنین شما میتوانید بهترین راهنمای سفر به ژاپن را نیز در سایت ما بخوانید .

 

شما میتوانید سوالات خود را از کارشناسان ما در سایت ژاپن بپرسید.

Leave a Reply